Dekoracje na drutach – porady

Jeżeli chcesz uzyskać odpowiednie, cenne wskazówki na temat dziergania na drutach, koniecznie zasiądź wygodnie przed komputerem i zagłębiaj się w lekturze niniejszego poradnika przeznaczonego tak dla zaawansowanych, jak i początkujących w robótkach ręcznych.

Nabieranie oczek na pięć drutów – jak to zrobić? Wystarczy, że zaczniemy od  nabierania standardowo, to jest na dwa druty określoną liczbę oczek, a później rozdzielimy to na pozostałe druty. Istotne jest to chociażby przy robieniu ozdóbek do domu takich jak klasyczne serwetki, przy których przeważnie zaleca się przerabianie w charakterystycznych okrążeniach. Dodatkowo trzeba tu zaznaczyć, iż nadrzędne jest wykorzystanie przy tym pięciu specjalnych drutów. Określa się je jako pończosznicze. To one przeważnie stosowane są do robienia serwetek.

Eksperci od błyskawicznego robienia na drutach bazują na jednej prostej zasadzie- wykonuje się podczas pierwszej serwetki mozolną pracę, ale z jedną, cienką włóczką a nie nitką do serwetek – tak jest szybciej. Oczka są małe, zatem nie dojdzie do sytuacji plątania się nitek i drutów. Warto także wiedzieć, że charakterystyczny wyżej wspomniany  sposób nabierania oczek pozwala na utworzenie na środku serwetki specyficznego oczka.  Jeśli wydaje nam się dość kłopotliwe nabieranie oczek w sposób standardowy, drutami, to wspomóżmy się szydełkiem. Dobrym rozwiązaniem jest położenie pętelki tak, aby znalazła się jak najbliżej w rejonie nabierania oczka łańcuchowego. Przeciągamy ową pętelkę przez nitkę, a później przerabiamy standardem oczka ścisłego.