Jak suszyć robótkę na drutach?

Jeżeli jesteś prawdziwym pasjonatem robienia na drutach, koniecznie powinieneś poczytać niniejszy artykuł, w oparciu o który dostaniesz szereg cennych wskazówek z zakresu nie tylko dziergania  praktycznego, ale i teorii oraz wartościowych uwag dotyczących sposobu konserwowania i pielęgnacji materiału wełnianego, aby zachować go jak najdłużej. Więcej w dalszych fragmentach.

Zaczynamy od tego, jak prać. Najważniejsze, żeby wrzucając do pralki mechanicznej naszą robótkę ręczną, pamiętać o wyborze właściwego programu- nie więcej niż trzydzieści stopni temperatury, czyli optymalny będzie program dotyczący prania wyrobów akrylowych, który właśnie takie temperatury preferuje. Dodatkowo, zapewnia on także bardzo delikatne, wręcz minimalne, wirowanie. Kolejna kwestia to opłukiwanie, jakie musi się odbywać delikatnie wciągając i wyciągając tkaninę z chłodnej lub zimnej wody tyle razy, aż nie będzie już żadnej piany i resztek środków pielęgnacyjnych, w których naszą robótkę praliśmy. A teraz sedno niniejszego wirtualnego poradnika, a zatem- jak suszyć ten rodzaj materiału?

Najważniejsze, żeby zanim jeszcze zasiądziemy do naszej robótki ręcznej i skorzystamy  z zakupionej wełny, nie wyrzucać bezmyślnie jej etykiety do kosza, ale poczytać, co się na niej znajduje. Informacji jest tam bez liku, a wśród nich stosowna symbolika, która wskazuje przede wszystkim na zalecenia z zakresu prania, płukania i także suszenia. Nie skręcaj przed suszeniem wełnianych akcesoriów i odzieży robionej z tego materiału, ponieważ dojdzie do jej uszkodzenia, zmechacenia, a także rozciągnięcia, czy nawet sfilcowania, a więc po prostu zniszczenia. Ponadto susz ją na leżąco, najlepiej możesz to robić pionowo, ale bez wykorzystywania spinaczy. Wełna jest bardzo delikatna, podatna na odgniecenia, więc nie ściskajmy jej. Powieszona po wysuszeniu, a w zasadzie delikatnie położona powinna schnąć naturalnie, nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem suszenie jej w pralce bębnowej.